You are viewing a single comment's thread:
A v přijímači zářivé energie je anténa tedy jen kousek vertikálního drátu? To se mi zdá hodně neuvěřitelné. Vychází to cca na 5,7 m pro Plzeň.
Na "statickou anténu" bych volil spíše plochu. První pokusy jsem ale dělal tak, že jsem sprostě navinul drát na držák od televizní antény. fungovalo to vlastně jako cívka a "sbíralo" to elektrony ze všech směrů :-)
View more
Na "statickou anténu" bych volil spíše plochu. První pokusy jsem ale dělal tak, že jsem sprostě navinul drát na držák od televizní antény. fungovalo to vlastně jako cívka a "sbíralo" to elektrony ze všech směrů :-)
View more